Ne tik žinios, bet ir mąstymo būdas
7 mins read

Ne tik žinios, bet ir mąstymo būdas

Ne tik žinios, bet ir mąstymo būdas -keturios mokslo klaidosGynyba, liftas yra tiesioginisSaugi salaLaikraštis Liu yaRytai a

šaltinis:Tūkstantis simbolių

autorius:Pranašinis knygynas

Politika, ekonomika ir mokslas, žinomas kaip „šiuolaikinės civilizacijos trejybė“, taip pat yra tema, apie kurią kinų žmonės šiandien kalba labiausiai.Nes šie trys pažinimai yra susiję su mūsų gyvenimu ir mirtimi bei turtingaisiais.

Palyginti su didžiuliais politikos ir ekonomikos skirtumais, atrodo, kad Kinijos ginčai atrodo mažiausi.Beveik visi sutinka,MokslasSuvokti būtinas ekonominės gerovės ir politinės stiprios priemones “.

TačiauKuo svarbesnis „vieningas sutikimas“, tuo lengviau turėti neteisingą pažinimą.Šiandieninė „Volkswagen Media“ ir „Populiarus mokslo skaitymas“ paprastai turi keturis klaidų pažinimą, kai aptariama „mokslas“.

技术 Klaidos pažinimas 1: Techninė išvaizda ir mokslinė esmė neišskiriama

Mes gyvename technologijų sprogimo eroje.

Tiek daug žmonių mano, kad šios išradimo programos yra „mokslas“.

Bet iš tikrųjų, nesvarbu, ar tai keturi pagrindiniai senovės Kinijos išradimai, ar dabartinis išmanusis telefonas, tai yra tik technologijos ar programos, o ne lygios pačiai mokslui.

Iš esmės mokslas yra ne tik žinių sistema, bet ir tiesos ieškojimo dvasia bei būdas mąstyti apie pasaulį.

Lygiai taip patWu Guosheng„Kas yra mokslas?”Ši knygaTai, kas pasakyta: mokslas atkreipia dėmesį į logikos, racionalumo, eksperimentų ir matematikos aksiomų išraišką.Konkretus mokslo ir technologijos išradimas arba amatininko išradingumas arba konkretus taikymas yra tik mokslinis produktas.

Išvaizdos ir atsitiktinių technologijų taikymas, kaip mokslo esmė, neišvengiamai sukels greitą sėkmę.

Pavyzdžiui, bandymas pasiekti „kreivės aplenkimą, gaudydamas JAV grožį“ įgyvendinant politikos planavimą ir finansavimo palaikymą; , Medžiagos ir finansiniai ištekliai buvo išsekę.

Neaiški „techninė išvaizda“ ir „mokslinė prigimtis“ yra labiausiai paplitęs mokslo nesusipratimas.

Niūrus2 klaidų pažinimas: Gamtos mokslas ir socialiniai mokslai neišskiriami

Pastaraisiais šimtais metų gamtos mokslas padarė greitą pažangą, pakeitė gamtą stiprią galią, taip pat pakeitė žmonių visuomenę.Daugelis žmonių mano, kad mąstymas ir socialinių problemų keitimas taip pat gali naudoti gamtos mokslų metodus.

Įkvėptas tokio pobūdžio minties, „socialinė inžinerija“, kuri planuoja ekonomiką, socialinę kontrolę ir netgi keičiant žmoniją, pasirodė viena po kitos.20Šimtmetis pasiekė viršūnę ir netgi detonavo pasaulinį karą.

Bet iš tikrųjų žmonių visuomenės sudėtingumas žymiai viršija bendrą prigimtį, o žmogaus prigimtis yra neatsiejama.Galvojimas apie mąstymą, moralinius ir nepriklausomus žmones, kaip nesąmoningą daiktą, kurį reikia mokytis, visiškai atskirtas nuo mokslinių faktų.

Kaip ir mąstytojasHayekas„Mokslo anti -revoliucija“Ši knygaManoma, kad, kaip gamtos mokslai, visuomenės apskaičiavimas per matematiką ir fiziką yra racionalus, mirtino savęs neigiamas ir blogiausiai iškraipytas mokslas.

Kita vertus, daugelis žmonių mato, kad negali studijuoti žmonių visuomenės gamtos mokslų metodais, jie skaido socialinius mokslus į disciplinas, kurios „imasi patirti intuiciją ir gali būti paaiškinta norėdami“.

Tiesą sakant, nors socialinius mokslus sunku tiksliai pasiekti matematiškai, vis tiek reikia gamtos mokslų logikos, racionalumo ir duomenų patirties.

Lygiai kaip Qiao Xiaochun„Ar toli nuo mokslo yra Kinijos socialiniai mokslai?”Ši knygaSantrauka,Kalbant apie įrodymus, logiką ir racionalumą, yra pagrindiniai visų mokslų reikalavimai.Tačiau Kinijos socialinių mokslų tyrimuose įprasta „universaliojo mokslo“, „ne -mokslinio“ ir net „pseudo -mokslo“ status quo.Dėl to žmonių socialinių klausimų ginčai tapo „nesąmonė“, kuri rūpinasi jų pozicijomis ir ar tai teisinga ir neteisinga.

Negalima atskirti gamtos ir socialinių mokslų skirtumo ir ribų.

Ne tik žinios, bet ir mąstymo būdas -keturios mokslo klaidos

当 Klaidos pažinimas II

Visi, kurie galvojo apie Kinijos mokslo status quo, dažnai minėjo garsųjį Li Juozapą -kodėl senovės kinų technologijos buvo tokios plėtojamos, tačiau negimė mokslo?

Tiesą sakant, šiuolaikinė mokslinė sistema yra labai vėlyvas produktas.Todėl „Li Juozapo klausimas“ iš tikrųjų yra klaidingas klausimas.

Lygiai taip patWu Guosheng„Mokslo procesas”Taip patViljamas Benanas„Jeilio minimalizmo istorija“Mokslo istorijos šukavimas nėra tas pats, kas atradimas –
senovės Kinija,Senovės visuomenė, tokia kaip senovės Egiptas, senovės Indija ir Babilonas, visa senovės visuomenė, visi turi turtingą akademinę ir techninę pritaikymą;

Šiuolaikinis mokslas iš tikrųjų gimė vėlyvuose viduramžiuose.
Galų gale „Galileo“, „Descartes“ ir „New Era“ pamažu formavosi.Vėliau pasirodė atskiros specifinės sritys, tokios kaip medicina ir biologija.

Manoma, kad mokslas yra tai, kas turėtų būti pagrįsta, o tai lengva formuoti istorinius nesusipratimus ir neteisingai suprasti senovę;

Dabartinės ir istorijos ignoravimas yra trečiasis bendras mokslo klaidų pažinimas.
Ne tik žinios, bet ir mąstymo būdas -keturios mokslo klaidos

虚 Klaidos pažinimas 4: netikras pavojus neišskiria nuo realaus pavojaus

„Mokslas yra dvigubas kardas.”

Daugelis žmonių apmąsto mokslą ir dažnai gali skleisti tik Wenqing stiliaus aimaną, tokią kaip „ekologinis naikinimas ir humanistinė atrofija“.Tie, kurie juos kontratakuoja, buvo aklas optimizmas, mokslas kaip mokslinė fantastika ir net kaip magija, išgydanti visas ligas.

Užsienio technologijose, per didelės šalys,Tokia ašara yra ypač akivaizdi.Kadangi žmonėms trūksta intuityvių jausmų, susijusių su mokslinių principų atradimu ir išvedimu, žmonės, kurie nepakankamai įvertina mokslą, mano, kad „technologija yra sukurta mokslas“, o tie, kurie bijo mokslo, negali sutikti su greitais pasaulio pokyčiais.
Tiesą sakant, šios dvi nuomonės yra kraštutinė vaizduotė.Tikras mokslo pavojus yra sunaikinimas žmogaus pasaulėžiūrai.
Kaip mokslininkasJin Guanta„Pono Sai košmarasBe toNaujos technologijos revoliucija dvidešimt paskaitųCentrasatkreipė dėmesį,Be santūrumo ir vystymosi mokslo be apmąstymų, jis sulaužys tris autentiškumus, kuriuos žmonės priklauso nuo išgyvenimo:

Visų pirma, buvo sulaužytas „Dievo egzistencijos“ autentiškumas.Atsižvelgiant į šiuolaikinį mokslą, Dievo egzistavimo jausmas tampa silpnesnis.Mokslas tapo nauju žmonių dievu ir pradėjo visiškai perimti žmonių pasaulį;

Antra, buvo sugadintas „etinio gyvenimo“ autentiškumas.Šiuolaikinė biologija, genetika, žaidimų teorija ir kt., Visi žmonės priskiria „geną“ ir „hormoną“, apibūdina žmones kaip daiktus be laisvos valios;

Galiausiai buvo sulaužytas net žmogaus „subjektyvių jausmų“ autentiškumas.Nauji mokslai, tokie kaip smegenų nervai, laikė žmogaus emocijas, mintis ir valią kaip neuronų sukeltų haliucinacijų.Herraley ir kiti netgi mano, kad visa žmogaus sąmonė yra haliucinacijos.

Trumpai tariant,Mokslas gali nužudyti visą žmonių išgyvenimo autentiškumą ir leisti žmonėms visiškai paslysti į nihilizmo bedugnę.Aukščiau pateiktos pasekmės gali lemti civilizacijos nuosmukį.
Dauguma žmonių vis dar lieka200Prieš metus suprantant, aš žinojau tik mažus dalykus, tokius kaip „oro tarša“ ir „rūšių išnykimas“.Tai yra ketvirtoji mokslo klaida.

ŠiandienPasaulio supratimas apie mokslą yra susijęs ne tik su asmenų kilimu ir kritimu, nacionalinių žaidynių kilimu ir kritimu, bet ir žmonių gyvybe ir mirtimi.Todėl supratimas apie mokslo pobūdį, mokslo proceso atpažinimas ir išsamiai išnagrinėti mokslinį naudą ir nuostolius, tampa vis svarbesnis ir skubesnis.